Blog > Komentarze do wpisu
Czasami tak jest.

Czasem, kiedy bardzo czegoś pragniesz, a czas ledwo płynie, kiedy czekasz z utęsknieniem i nie możesz myśleć o niczym innym, a do wytęsknionego momentu musisz przeżyć całą noc, nie wierzysz, że uda ci się doczekać. Słuchasz cykania zegara, które wcale nie jest miarowe, on się zatrzymuje, tobie na złość...! Śmieje się, drwi z ciebie, jest twoim panem i wiesz, że nie zna litości.

Czas. Czym jest? Zdaje się taki subtelny, niematerialny i nieuchwytny, a potrafi zamknąć człowieka jak w pięści. Ciebie, który czekasz. Czekasz, bo skończyła się herbata. Tak, to nie żart. To twoje straszne niedopatrzenie, brak zapasu herbaty. I czekaj teraz do rana, aż otworzą pierwszą herbaciarnię w mieście. Przecież nie pójdziesz do całodobowego po jakąś ekspresówkę, robioną z nie wiadomo czego, ale na pewno nie z liści herbaty.

Jest, w końcu, świat zdaje się nie istnieć, ale wiesz, że nastał już dzień i można iść. Twój umysł kieruje cię ku jednemu. Przedpokój, kurtka, drzwi. Schody, samochód, droga. Droga, droga. Szyld z listkiem, drzwi z dzwonkiem, ZAPACH, uśmiech pani za ladą, powitanie. Zamówienie, zapłata, oczekiwanie. Jest! Niesie! Parujący czajniczek, nalewasz naparu do filiżanki, wąchasz unoszącą się parę i upijasz drobny łyczek. Świadomość wraca, pojawiają się kolory i detale świata wokół Ciebie. Twoje ciało napełnia się energią, sensem życia, radością. Bo jest herbata.

poniedziałek, 04 kwietnia 2011, tea-drinker
Tagi: herbata

Polecane wpisy