Blog > Komentarze do wpisu
Kiedy jesteś sam.

Bywa czasem tam, że budzisz się rano i spostrzegasz, że jesteś sam. Gdzie wszyscy się podziali, nie wiesz, nie interesuje Cię to. Jesteś sam i to jest bardzo specyficzny stan. Do tego jest cicho, jakby sąsiadów też nie było. Może wszyscy ludzie na Ziemi wyparowali, może czas się zatrzymał, może porwali ich kosmici, nie wiesz, ale to nie jest ważne. Ważne jest tu i teraz. Samotność czasem jest błogosławieństwem. Gdy jesteś sam, nie musisz grać, nie musisz na nic zważać. Możesz chodzić nago, nie uczesać się, nie wciągać brzucha, możesz siedzieć i patrzeć w ścianę i nikt nie uzna Cię za idiotę.

Gdy jesteś sam, możesz wreszcie być sobą. Samotność jest dobra do rozmyślań. Tak samo jak herbata. Herbata, najlepiej wyrazista, nie jakaś zdrowa zielona czy biała herbata. Twoja, mocna ciemna, czarna herbata.

Więc masz już kubek w ręce, a w czajniczku czeka kolejna porcja. Pijesz łyk i myślisz, nie musisz myśleć o nich wszystkich, nie musisz myśleć o swoich zadaniach, problemach, jesteś SAM. Czy mam duszę? Czy jestem wyjątkowy? Czy Bóg istnieje? Co będzie ze mną po śmierci? Filozofia jest siostrą samotności, a tym samym herbaty. Czas nie istnieje, istnieje tylko ciągła zmiana materii, jedne rzeczy przeistaczają się w drugie.

Jesteś sam, więc myśl.

piątek, 15 kwietnia 2011, tea-drinker

Polecane wpisy

  • Sklep z herbatą

    Chciałbym wam dzisiaj polecić sklep z herbatą Kawa-czy-herbata.pl Mają naprawdę zacne herbatki. Znajdziecie tam ponad setkę różnych rodzajów wśród kilku gatunk

  • Hurtownia herbaty

    Blog wizytówka - hurtownia herbaty . Dane kontaktowe do firmy oraz kilka słów na jej temat. Polecam.

  • Kilka takich, które mogą być przydatne

    herbata pij herbatę herbatami herbatkami herbatkami herbatki pij herbatę herbato herbaty herbatka napoje herbatka herbaty herbaty herbatkami herb