RSS
poniedziałek, 14 stycznia 2013
Sklep z herbatą

Chciałbym wam dzisiaj polecić sklep z herbatą Kawa-czy-herbata.pl Mają naprawdę zacne herbatki. Znajdziecie tam ponad setkę różnych rodzajów wśród kilku gatunków.

Obsługa klienta jest w porządku, przesyłka dosyć szybka (jak na pocztę polską to bardzo szybka ;p), sklep wygląda ładnie... Nie ma się do czego przyczepić :)

 

http://duckduckgo.com/?q=site%3Akawa-czy-herbata.pl

Tagi: herbata
09:39, tea-drinker
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 08 października 2012
Hurtownia herbaty

Blog wizytówka - hurtownia herbaty. Dane kontaktowe do firmy oraz kilka słów na jej temat. Polecam.

10:34, tea-drinker
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 kwietnia 2012
Kilka takich, które mogą być przydatne

herbata
pij herbatę
herbatami
herbatkami
herbatkami
herbatki
pij herbatę
herbato
herbaty
herbatka
napoje
herbatka
herbaty
herbaty
herbatkami
herbato
herbatka
herbatka
herbaty
herbatkami
herbatki
herbata
herbatkami
herbatka
herbatami
herbata12:24, tea-drinker
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 marca 2012
forum

Dobrze jest czasami porozmawiać z innymi ludźmi. Samotność nie jest zła, ale potrafi człowieka przygnieść. Z każdym dniem przybywa kolejna cegła samotności na plecach. Po jakimś czasie człowiek nie jest już w stanie sam się podnieść.

Tagi: forum
14:41, tea-drinker
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 lutego 2012
Spadł śnieg

Wreszcie!

Śnieg spadł i biało zrobiło się na świecie. Niestety zima znów naszych kochanych drogowców zaskoczyła i zamiast do pracy jechać autobusem trzeba było użyć własnych nóg. Ale może to i dobrze, rozruszać się na początek dnia. Na szczęście rozgrzałem się rano herbatą, a i kolejną porcję herbaty wlałem do mojego mini termosu.

Tak więc miałem okazję przyjrzeć się białej drodze :)

Jak dla mnie śnieg mógłby padać i padać, padać i padać i tak cały tydzień albo dwa. Miasto zostałoby sparaliżowane, a ja nie musiałbym rano wstawać tylko leżałbym pod ciepłą kołderką śpiąc smacznie :) Taką zimę mógłbym pokochać hehe.

No ale zostawmy marzenia, lepiej osłodzić sobie życie dobrym cukrem kandyzowanym dodanym do herbaty :)

09:40, tea-drinker
Link Komentarze (1) »
środa, 11 stycznia 2012
Jest ta zima czy jej nie ma?

Za oknem widzę chmury na niebie, które rzucają na ziemię cień, sprawiając wrażenie szarości otaczającego mnie miasta. Zima w kalendarzu trwa już jakiś czas, ale nie ma ani mrozu ani śniegu. Zwykłych ludzi to raczej cieszy, mniej zapłacą za ogrzewanie, nie ma problemów z odśnieżaniem, zamarzniętym samochodem i stłuczonej na oblodzonym chodniku ręce. Jednak dla romantyka biała pierzyna śniegu to radość dla oka i serca. Pod białym puchem wszystko jest radosne, jasne i miłe. Można ulepić bałwana, zjeżdżać z górki na sankach, iść na łyżwy lub tańczyć wśród spadających z nieba płatków. Można wziąć kubek - termos z gorącą herbatą i iść na spacer podziwiając obśnieżony świat.

Doczekamy się prawdziwej zimy w tym roku? Myślę, że tak. W końcu pozytywne myślenie działa cuda i pozwoli przetrwać depresyjny czas szarości :)

Tagi: śnieg zima
09:25, tea-drinker
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 kwietnia 2011
Wartość życia

Gdy jesteś mieszkańcem miasta i co dzień chodzisz do pracy, a czasu niewiele zostaje wolnego, zwykle niewiele chęci zostaje po ciężkim dniu na cokolwiek. Tak więc, zamiast żyć wtedy kiedy brak skrępowania pracą czy innych ograniczeń, leżysz na kanapie zjadłszy obiad i bezmyślnie patrzysz w telewizor. Herbatę popijasz lub kawę jakowąś i jak w letargu wbijasz wzrok w ekran z kolorowymi obrazkami.

Czy nie warto zastanowić się nad swoim życiem? Czym ono dla mnie jest? Zaparzasz dzbanek, herbata naciąga. Pierwszy łyk herbaty. Telewizor wyłączony, cisza i spokój, czasami tylko zmącona sąsiadami. Po co pracujesz? Czy po to by wracając z pracy czekać na kolejny dzień i znów pracować? Co masz z tego poza tym, że głodny nie jesteś? Dobrze się zastanów i odpowiedz sam sobie. Jaka jest wartość twojego życia?

piątek, 15 kwietnia 2011
Kiedy jesteś sam.

Bywa czasem tam, że budzisz się rano i spostrzegasz, że jesteś sam. Gdzie wszyscy się podziali, nie wiesz, nie interesuje Cię to. Jesteś sam i to jest bardzo specyficzny stan. Do tego jest cicho, jakby sąsiadów też nie było. Może wszyscy ludzie na Ziemi wyparowali, może czas się zatrzymał, może porwali ich kosmici, nie wiesz, ale to nie jest ważne. Ważne jest tu i teraz. Samotność czasem jest błogosławieństwem. Gdy jesteś sam, nie musisz grać, nie musisz na nic zważać. Możesz chodzić nago, nie uczesać się, nie wciągać brzucha, możesz siedzieć i patrzeć w ścianę i nikt nie uzna Cię za idiotę.

Gdy jesteś sam, możesz wreszcie być sobą. Samotność jest dobra do rozmyślań. Tak samo jak herbata. Herbata, najlepiej wyrazista, nie jakaś zdrowa zielona czy biała herbata. Twoja, mocna ciemna, czarna herbata.

Więc masz już kubek w ręce, a w czajniczku czeka kolejna porcja. Pijesz łyk i myślisz, nie musisz myśleć o nich wszystkich, nie musisz myśleć o swoich zadaniach, problemach, jesteś SAM. Czy mam duszę? Czy jestem wyjątkowy? Czy Bóg istnieje? Co będzie ze mną po śmierci? Filozofia jest siostrą samotności, a tym samym herbaty. Czas nie istnieje, istnieje tylko ciągła zmiana materii, jedne rzeczy przeistaczają się w drugie.

Jesteś sam, więc myśl.

09:29, tea-drinker
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 kwietnia 2011
Czasami tak jest.

Czasem, kiedy bardzo czegoś pragniesz, a czas ledwo płynie, kiedy czekasz z utęsknieniem i nie możesz myśleć o niczym innym, a do wytęsknionego momentu musisz przeżyć całą noc, nie wierzysz, że uda ci się doczekać. Słuchasz cykania zegara, które wcale nie jest miarowe, on się zatrzymuje, tobie na złość...! Śmieje się, drwi z ciebie, jest twoim panem i wiesz, że nie zna litości.

Czas. Czym jest? Zdaje się taki subtelny, niematerialny i nieuchwytny, a potrafi zamknąć człowieka jak w pięści. Ciebie, który czekasz. Czekasz, bo skończyła się herbata. Tak, to nie żart. To twoje straszne niedopatrzenie, brak zapasu herbaty. I czekaj teraz do rana, aż otworzą pierwszą herbaciarnię w mieście. Przecież nie pójdziesz do całodobowego po jakąś ekspresówkę, robioną z nie wiadomo czego, ale na pewno nie z liści herbaty.

Jest, w końcu, świat zdaje się nie istnieć, ale wiesz, że nastał już dzień i można iść. Twój umysł kieruje cię ku jednemu. Przedpokój, kurtka, drzwi. Schody, samochód, droga. Droga, droga. Szyld z listkiem, drzwi z dzwonkiem, ZAPACH, uśmiech pani za ladą, powitanie. Zamówienie, zapłata, oczekiwanie. Jest! Niesie! Parujący czajniczek, nalewasz naparu do filiżanki, wąchasz unoszącą się parę i upijasz drobny łyczek. Świadomość wraca, pojawiają się kolory i detale świata wokół Ciebie. Twoje ciało napełnia się energią, sensem życia, radością. Bo jest herbata.

Tagi: herbata
09:39, tea-drinker
Link Dodaj komentarz »